Witarianizm


Witarianizm

witarianizm to styl odżywiania, który nazywany jest także surową dietą. Składniki, z których przygotowuje się posiłki, nie zostają poddawane obróbce cieplnej. Zamiast tego używa się takie procesy jak siekanie, tarcie, miksowanie, rozgniatanie albo namaczanie. surowa dieta pomaga odzyskać zdrowie. Podczas ogrzewania rozkładane są bowiem wartościowe składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Dochodzi także do denaturacji białek. odżywianie na surowo zapewnia więc naszemu ciału dużo wartościowych substancji w aktywnej formie.

surowa kuchnia pozwala powrócić do równowagi metabolicznej. Prowadzi do zmniejszenia wagi i do stabilizacji przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa kuchnia roślinna. To także styl życia. Zamiana gotowanego i smażonego jedzenia na surowe produkty pociąga za sobą także zmianę nawyków w innych dziedzinach codziennego funkcjonowania.

odżywianie na surowo wydaje się restrykcyjne. Dlatego dobrze jest sięgnąć po sprawdzone przepisy, które uproszczą zmianę sposobu odżywiania. kuchnia roślinna z surowych produktów jest skomplikowana tylko na początku. Używanie bazy przepisów na konkretne potrawy uprości wdrożenie zaleceń. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Witarianizm
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 1 lutego 2024
Wyświetleń: 47
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

You May Also Like

Leave a Reply